top of page
  • תמונת הסופר/תexplorer

לימודי תואר בעיצוב תכשיטים

עודכן: 4 בנוב׳ 2019

אתם החלטתם ללמוד להכין תכשיטים ומתלבטים איפה כדאי לעשות זאת ואם שווה להשקיע ארבע שנים מחייכם לתואר בנושא, אז יש לי כמה עצות מנקודת מבט שלי כבוגרת של תואר זה וכמישהי שראתה את התעשייה ואת הלימודים הגבוהים מבפנים.

אז מה בעצם אתם תלמדו בתואר זה. ארבע שנים זה הרבה זמן ואתם תלמדו המון נושאים שקשורים לעיצוב , והרבה דברים שקשורים לתכשיטים ואיך לעשות אותם וכל הדברים האלה נלמדים בקצרה על קצה המזלג, אם תרצו להעמיק בנושא מסויים זה יהיה על חשבון הזמן הפרטי שלכם.

ומה עושים אחרי הלימודים?

כמובן שמחפשים עבודה , למי יש כסף אחרי ארבע שנים לפתוח עסק משלו, אז עבודה בתחום מאוד קשה למצוא , כלומר עבודה משתלמת שבה יעריכו את כל הידע והיכולת שלכם. אם אתם מחפשים עבודה בצורפות אז ברור שיעדיפו לקחת צורף שעובד שנים בתחום וישלמו לו פחות כי אין לו דרישות, וגם לא תואר, ויש מחסור במקומות עבודה , כל שנה נסגר מפעל נוסף , יש הרבה עובדים מובטלים עם ניסיון, שיש להם משפחות לפרנס והם מוכנים להתפשר על השכר.

שמעתי מכמה אנשים שיותר משתלם ללמוד לתואר כי לקורסים דורשים המון כסף בשווי של שנתיים או שלוש שנים של לימודים ולומדים הרבה פחות האומנם?

בטוח יש קורסים שגם לא נותנים הרבה ידע כמו שתקבלו בשנקר אבל אם אנחנו ניקח נושא אחד ונלמד אותו לעומק ותהיו מומחים בתחום מסויים כזה או אחר אז כבר יש לכם פור על בוגרי שנקר , לדוגמא ניקח את טכניקת שעווה שמאוד קרובה לליבי, ואני יודעת שנושא זה מתפספס בשנקר , הרבה סטודנטים לא רוצים לגעת בשעווה שהיא חומר נפלא לעבוד איתו אחרי קורס זה, ואתם לעומת זאת שתדעו את השעווה על בוריה , תהיו ספצים בטכניקה זו, תעשו דברים שסטודנטים לא חלמו לעשות, ותיגשו לראיון עבודה עם תיק עבודות מפוצץ אז ברור שיבחרו בכם ,

ריינו זה עוד תחום שלא נלמד מספיק והיום בכל עבודה בתחום דורשים מכם ידע בתוכנה זו, אז אם החלום שלכם הוא לעצב תכשיטים לחברה גדולה אז לכו ותמצאו קורס טוב בריינו ותעבדו כמו מניאקים בתרגול, תפגיזו בתכשיטים ודברים אחרים שנעשו בתוכנה והעתיד שלכם מובטח.

אז תעשו את שיקולים שלכם, אני אישית חושבת שהתואר זה משהו שיעבור מהעולם בקרוב ויפנה במה לסגנון לימודים שונה , זה כבר קורה, אנחנו פשוט עוד לא הפנמנו את זה , במיוחד ההורים שלנו שדוחפים אותנו לעשות תואר שיהיה לנו משהו ביד, השאלה אם המשהו הזה שווה את הכסף והמאמץ של ארבע שנים מחייכם שלא יחזרו, שבארבע שנים אלו אנשים שהבינו את מה שהם רוצים יקחו את העתיד בידיים ויהיו אלה שאתם תעבדו אצלם, ואתם תצטערו שלא לקחתם את הסיכון לשנות את התפיסה של העולם הישן והלכתם על משהו בטוח ומוכר, בעיקר להורים שלנו.

העולם הזה משתנה במהירות שיא ובזמן שמוסדות ללימודים גבוהים נלחמים להשאיר את הראש מעל המים קמים אנשים פרטיים שסוחפים את כל העולם איתם, איפה אתם רוצים למצוא את עצמכם בעוד כמה שנים, מחפשים עבודה שמשלמים עליה קצת יותר מהמינימום או מחפשים עובדים שיעמדו בתור למשרה נחשקת שאתם מציעים להם בקדמת הבמה של העולם החדש?
7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page